ترخیص کالا, مقالات گمرکی

ترخیص کالای کشاورزی از گمرک

بخشی از فرآیند واردات ماشین آلات کشاورزی به داخل کشور، ترخیص کالای کشاورزی از گمرک و اخذ مجوزهای لازم جهت ترخیص کالا از گمرک و تخصیص ارز دولتی برای این تجهیزات است.
فهرست مطالب:

ترخیص کالای کشاورزی از گمرک

ترخیص کالای کشاورزی از گمرک

انجام پذیرفتن فرآیند واردات این تجهیزات، مستلزم طی کردن مراحل قانونی مختلفی است. از جمله مراحل قانونی که برای واردات محموله مورد نظر بایستی توسط شرکت های وارد کننده سپری شود. تهیه پیش فاکتور، ثبت سفارش، تخصیص ارز دولتی، ترخیص محموله از گمرک و همچنین پیگیری دیگر امور اداری است.

همانطور که اشاره شد، بخشی از کالاهای وارداتی به داخل کشور از طریق گمرک را ماشین‌آلات کشاورزی تشکیل می دهند. که دولت تسهیلات به خصوصی برای واردات این ادوات در نظر گرفته است. چرا که این تجهیزات و ادوات مستقیماً در عرصه تولیدی کشور کاربرد دارند.

شرکت بازرگانی آوند حیات طی سال های متمادی در زمینه واردات انواع کمباین برداشت برنج و گندم، ماشین آلات شالی کوبی و نشاکار برنج، ادوات بسته بندی کاه و علوفه،دستگاه تراش برنج، تیلر و… . به همکاری با شرکت های فعال در حوزه کشاورزی و دارندگان کارت های بازرگانی پرداخته. و با تکیه بر تجربه های موفق در این زمینه، آماده همکاری با فعالین حوزه ی واردات کالای کشاوری است.

از آن جایی که قسمت عمده‌ای از ماشین آلات و ادوات کشاورزی وارداتی از طریق گمرک بندرعباس به کشور وارد می شوند. شرکت آوند حیات با اشراف کامل بر تمامی مفاد مرتبط با ترخیص کالای کشاورزی و قوانین گمرکی. تمامی مراحل ترخیص کالای کشاورزی را از تمام گمرک های کشور به خصوص گمرک بندرعباس، برای عزیزانی که مایل به واردات تجهیزات کشاورزی به کشور هستند، برعهده می‌گیرد.

تعرفه های گمرکی ترخیص ادوات کشاورزی

یکی از مباحثی که در زمینه ترخیص کالا از گمرک همواره باعث مورد توجه قرار بگیرد. تعرفه های گمرکی ماشین‌آلات کشاورزی است. در واقع واردکنندگان بایستی پیش از صدور اجازه ی ورود کالاهای کشاورزی به داخل کشور. درصدی از ارزش کل ادوات را به اداره گمرک به عنوان حقوق ورودی پرداخت نمایند.

حقوق ورودی واردات انواع کمباین برنج با چرخ شنی، کمباین مختص برداشت چغندر،کمباین مختص برداشت سیب زمینی،کمباین برداشت پنبه و انواع ماشین آلات هد برداشت، در سال ۱۳۹۷ میزان ۵ درصد بوده است.

در صورتی که تیلر به صورت غیر قابل جدا کردن برای آماده کردن زمین زراعی باشد. در ردیف ۸۴۳۲ ۸۰۰۰۰ طبقه بندی می شود که در این صورت علاوه بر ۹ درصد حقوق ورودی ۹ درصد مالیات ارزش افزوده به آن تعلق می گیرد.

ماشین آلات نشاگر برنج نیز در ردیف ۸۴۳۲ طبقه بندی می شوند. که با مراجعه به ردیف های اشاره شده می توان به ردیف های فرعی زیر مجموعه دست یافت.

خدمات آوند حیات جهت ترخیص کالای کشاوری از گمرک

همانطور که اشاره شد شرکت آوند حیات با احاطه ی کامل بر قوانین گمرکی آماده همکاری با شرکت ها و واردکنندگان ادوات کشاورزی می باشد.

آوند حیات با ارائه خدمات زیر در زمینه ترخیص کالای کشاورزی از گمرک، همراه شما مشتریان عزیز و ارجمند است:

• ثبت سفارش جهت واردات تجهیزات و ادوات کشاورزی
• تخصیص ارز برای واردات ادوات کشاورزی
• ترخیص کودهای ارگانیک و شیمیایی از گمرک
• ترخیص سموم کشاورزی از گمرک
• ترخیص ابزار آلات کشاورزی ترخیص ماشین آلات کشاورزی

ترخیص کالای کشاورزی از گمرک
شرکت بازرگانی آوند حیات؛ با تیم تخصصی مجرب و کاردان در زمینه ی اخذ مجوز های گمرکی لازم و ترخیص تخصصی تجهیزات بهداشتی، پزشکی، آزمایشگاهی، شیمیایی، دندانپزشکی، با مدیریت جناب آقای علی نظامی اقدام به همکاری با مشتریان ارجمندی که قصد واردات ابزارآلات و کالاهای نام برده شده را از تمام گمرکات ایران دارند، می نماید.

ضمانت فعالیت شرکت آوند حیات سوابق درخشان این مجموعه در زمینه ترخیص کالا و بازرگانی طی سال های موفق فعالیت در این حوزه می باشد.

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *