مشاوره بازرگانی یا گمرکی به شخص یا شرکتی گفته می شود، که در ارتقاء یا بهبود عملکرد شرکت و سازمان هایی که در امور تجاری و بازرگانی مشغول به کارند. همچنین این افراد به بازرگانان یاری می رسانند. همواره برای انجام امور تجاری نیاز به یک مشاوره گمرکی بسیار مهم و ضروری است.

اگر همین امروز تصمیم به ورود به دنیای تجارت را دارید، باید به شما بگویم که راهی بسیار تخصصی پیش روی شماست. راهی که قوانین مربوط به خود را دارد. برای تجارت با هر کشوری در مرحله اول شما باید به کلیه قوانین گمرکی کشور خود آگاهی داشته باشید. در مرحله دوم نیز باید قوانین گمرکی کشوری که می خواهید از آنجا کالا وارد و یا به آنجا کالایی را صادر کنید را بدانید. کار یک مشاوره بازرگانی خوب در این زمان مشاهده و آشکار می شود.

فهرست مطالب:

مشاوره بازرگانی

مشاوره بازرگانی:

با توجه به تغییرات شگرف و تحولات روز افزونی که در تجارت و بازرگانی بین‌الملل رخ داده است. همچنین موانعی متعدد که از قبیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان می باشد. بیش از پیش ضرورت و اهمیت مشاوره‌های تخصصی بازرگانی و گمرکی برای تجار و تولیدکنندگان محترم احساس می‌شود.

بازرگانان گرانقدر پیش از هر اقدامی در تجارت بین الملل، می‌بایست به منظور عدم اتلاف زمان و از بین رفتن منابع خود به تمامی قوانین بازرگانی خارجی در صادرات و واردات اطلاع داشته باشند. همچنین بر تشریفات گمرکی و شرایط حاکم آنها آگاهی داشته و قادر به انتخاب بهینه‌ترین روش در جهت بهبود کسب و کار خود باشند.

گروه مشاورین بازرگانی و ترخیص کالای آوند حیات همواره می‌کوشد تا بهترینو تخصصی ترین مشاوره‌ رایگان را ارائه دهد. کارشناسان متخصص و با تجربه  آوند حیات در تلاشند تا آخرین اطلاعات راهبردی، به‌روز و دقیق در حوزه‌ های تجارت بین‌الملل و قوانین و مقررات تشریفات گمرکی، کالاهای وارداتی و صادراتی را با افتخار در اختیار بازرگانان و تولیدکنندگان محترم قرار دهند. کمک به بهبود فضای کسب و کار کشور افتخار ماست.

خدمات آوند حیات در زمینه مشاوره‌های بازرگانی و گمرکی

 1. مشاوره بازرگانی جهت اسناد تجاری مورد نیاز جهت گمرک و سازمان‌های مجوز دهنده.
 2. مشاوره در خصوص تعیین دقیق تعرفه گمرکی کالا hscode و تعیین ماخذ کالا.
 3. مشاوره در خصوص اقدامات لازم پیش از حمل کالا نظیر تنظیم اسناد تجاری، بازرسی کالا در مبدا،صدور بیمه نامه و… .
 4. مشاوره در خصوص مجوزهای قانونی و مقرراتی کالاهای وارداتی و صادراتی و شرایط اخذ مجوزهای فوق نظیر ثبت. سفارش بازرگانی، مجوز صنایع، مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی و غذا و دارو، مجوز مخابرات، مجوز استاندارد، انرژی اتمی و … .
 5. مشاوره بازرگانی جهت خرید کالاهای وارداتی وبازاریابی و فروش محصولات صادراتی و انعقاد قرارداد تجاری.
 6. مشاوره انتخاب بهترین شیوه حمل و عقد قرارداد با شرکت های حمل و نقل بین المللی.
 7. مشاوره در خصوص برآورد و تخمین هزینه‌های تمام شده کالا از ابتدا تا درب انبار مقصد.
 8. مشاوره در خصوص روش های معتبر پرداخت و گشایش انواع اعتبارات اسنادی و حواله‌های ارزی.

در صورتی که نیاز به مشاوره و یا آشنایی بیشتر دارید, با یکی از کارشناسان آوند حیات به شماره های 02166582631 یا 02166582635 و یا 02166582637 تماس حاصل فرمائید.

مشاوره بازرگانی خارجی

در خصوص این مطلب باید گفت که ارائه مشاوره بازرگانی خارجی در خصوص واردات و صادرات کالا کاری،‌ کاملا تخصصی می باشد.

یک مشاور بازرگانی خوب کسی است که :

می تواند به عنوان یک تسریع کننده در بهبود عملکرد کسب و کار تجارت عمل کند. هنگامی که دقیقا تجارت با تغییراتی پر تلاطم مواجه شود، می تواند به صاحبین مشاغل و بازرگانان بهترین دیدگاه ها را در خصوص بهترین نحوه عملکرد ممکن، ارائه دهد. همچنین می تواند صاحبان مشاغل و بازرگانان را در انتخاب مسیر درست جهت کسب و کار هدایت نماید.

مشاوره بازرگانی خارجی

ادامه مشاوره بازرگانی خارجی

داشتن اطلاعات و آگاهی به روز و دقیق در زمینه تجارت، در حوزه بازرگانی خارجی و تجارت می باشد. همچنین از دیگر وظایف بازرگانان خارجی می توان به وجود تفکر درست و تحلیل مناسب مسئله ها از توانمندی و قدرت های یک مشاور قوی اشاره کرد.

شرکت بازرگانی آوند حیات با داشتن مشاوران متخصص در زمینه بازرگانی و خدمات مشاوره بازرگانی خارجی، بهترین راهکار و سریع ترین مسیر را ارائه می دهد. متخصصان کسب و کار این شرکت موضوعات مورد مشاوره را تجزیه و تحلیل می کنند. آن ها راه حل های منطقی، قانونی را به بازرگانان جهت سوق به اهدافشان ارائه می نمایند.

اما برای سایر بازرگانان و شرکت های صادرات کالا و واردات کالا این سوال پیش می آید که یک مشاور بازرگانی چه کاری انجام می دهد؟ چه زمانی دریافت مشاوره بازرگانی برای یک کسب و کار ضروری  می باشد؟.

چرا یک کسب و کار به مشاوره بازرگانی بین المللی نیاز دارد؟

 • مشاوره بازرگانی خارجی: پیش بینی و شناخت مشکلات و اتفاقات موجود در بازرگانی خارجی و تهدید های قابل پیش بینی نشده یک سرمایه گذاری.
 • مشاوره واردات و صادرات کالا: نیاز به تخصص و مهارت در امر واردات کالا یک بازار وارداتی و یا یک بازار صادراتی خاص.
 • مشاوره بازرگانی خارجی در راستای تغییرات قوانین واردات کالا و صادرات کالا و ترخیص کالا، روی غلطک انداختن کار هنگام مواجه با تغییرات در تجارت و بازرگانی بین المللی جهت پیش برد فرآیند کسب و کار.
 • با نگرش بر صادرات کالا و ارائه رهکارهای لازم در خصوص بازاریابی صادراتی با استفاده از آموزش واردات کالا از منابع اصلی در خارج از کشور و احیای یک سازمان قوی و جلوگیری از هدر رفت منابع شرکت های بازرگانی و تولیدی.
 • مشاوره در خصوص فرآیند ترخیص کالا و مشاوره واردات کالا و صادرات کالا و ارائه واقعیات پیش بینی نشده.

مشاوره بازرگانی و گمرکی

مشاوره بازرگانی و گمرکی

مشاوره بازرگانی در قدم اول باید به دنبال پیدا کردن اهداف صاحبین مشاغل باشد. برای اینکه بتواند مشتریان و بازار هدف را به درستی شناسایی کند. دریافت مشاوره بازرگانی خارجی می تواند به شرکت های بازرگانی واردات کالا و صادرات کالا در زمینه تعیین استراتژی، برنامه ریزی و حل مشکلات کمک کند. دانش تجاری و مهارت های بازرگانی بین المللی آن ها را به روز و تکمیل نماید.

یک مشاور بازرگانی خوب، در این مرحله زمان زیادی را صرف می کند. مشاوره بازرگانی با هیات مدیره و کارکنان دیدار کرده و حتی امور مالی شرکت و بازرگان را تجزیه و تحلیل می کند. آن ها جزئیات فعالیت کاری را برای رسیدن به هدف شناسایی کند. شما باید برای مشاوره خوب خود، به تمام نکاتی که در زمینه بازرگانی و تجارت گفته میشود عمل نمایید. تجربیات بسیار موثر است و در این زمینه می تواند بسیار بسیار کارساز باشد.

شرکت هایی که به عنوان وارد کننده کالا می باشند، با دریافت مشاوره بازرگانی بتوانند درک بهتری از بازار هدف خود داشته باشند. با آموزش تجارت در خصوص تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی محصول مناسب، بازار هدف خود را وارد نمایند.

چنانچه بخواهیم از مزایای مشاوره بازرگانی در تجارت بین الملل صحبت کنیم. می توان به افزایش تخصص و کسب درآمد های بالقوه بازرگانی از حوزه بازاریابی صادراتی و واردات کالا با حداقل ریسک منطبق بر نیاز بازار هدف اشاره نمود.

مشاوره واردات و صادرات کالا

در این روزها شرکت های بازرگانی و تجاری مختلف که به دنبال راه های واردات و صادرات کالا هستند. در این بین باید گزینه های متعددی را ارزیابی کنند. آن ها با داشتن اطلاعات بیش تری در خصوص تجارت خود تصمیم گیری می نمایند. مشاوران با اطلاعات کاملی که در دست دارند باید برای تجارت خود در امور بین الملل تصمیم گیری نمایند.

مشاوره گمرکی

مشاوره گمرکی

برای انجام کارهایی که نیاز به دانش است، صرف وقت بسیار مهم است. ولی باید به این نکته توجه شود که تنها وقت صرف کردن و تهیه دانش مربوطه مهم نیست. مسیر پیش رو یک مسیر نیست که بتوان با یک دانش آن را پیش برد. برای پیشبرد کار نیاز به تجربه در آن زمینه است.

برای همین دلایلی که در بالا مطرح شد. معقول است که بازرگانان و سایر افرادی که به نحوی با امور بازرگانی آشنا هستند. می توانند به جای صرف این زمان ها ازتجربه کسانی که در این زمینه متخصص هستند بهره برده. با دریافت مشاوره بازرگانی خارجی , مشاوره واردات کالا و صادرات کالا از آن ها در زمینه های مختلف بازرگانی بین الملل آگاهی لازم را کسب نمایند. با حداقل خطا در بهترین مسیر حرکت کنید.