اخبار

شماره بخشنامه: ۱۴۰۰/۴۴۵۲۱۴

شماره بخشنامه: ۱۴۰۰/۴۴۵۲۱۴

تاریخ بخشنامه: ۱۴۰۰/۰۴/۰۵

جناب آقای وکیلی مدیر کل محترم دفتر واردات

جناب آقای شادمانی مدیر کل محترم دفتر صادرات

جناب آقای ایمانی مدیر کل محترم دفتر ارزش

سرکار خانم عمادالاسلام مدیر کل محترم دفتر تعرفه

با سلام

همانگونه که اطلاع دارید بر اساس درخواست مدیران کل دفاتر مذکور و در راستای این موضوع که با عدم مراجعه مراجعین به دفاتر ستادی گمرک ایران ، امور محوله به متصدیان ذیربط با سرعت بیشتری انجام می شود، مصوب گردید کارشناسان محترم مستقر درمیز خدمت نسبت به رفع مشکلات مراجعین اقدام نمایند و از مراجعه حضوری مراجعین به دفاتر ستادی خودداری شود. متعاقبا بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا اعلام گردید که حق المقدور از مراجعه حضوری به دفاتر مزبور خودداری و تمامی درخواست های ارباب رجوع محترم به صورت سیستمی ارائه و مورد رسیدگی واقع شود.

با توجه به اینکه این جانب در طول شبانه روز از ساعت ۱۷ لغایت ۲۲ ایام اداری در میز خدمت حضور داشته و یا پذیرای مراجعین محترم می باشم .آنچه در ملاقات های حضوری اعلام می گردد عدم پاسخگویی موثر از سوی دفاتر ستادی حوزه معاونت امور گمرکی به مراجعین می باشد که خدمت رسانی مطلوب در این راستا از سوی گمرک را تحت شعاع قرار داده است.

لهذا به جهت رفع مشکلات در این خصوص کلیه معاونین و مدیران کل دفتر ستادی مزبور مکلفند با اعلام برنامه قبلی برای یک دوره هفتگی در تابلو اعلانات میز خدمت ، روزانه در ساعات اعلام شده در میز خدمت حضور داشته و پاسخگوی مراجعین محترم باشند.مجددا تاکید می گردد ، هم معاونین و هم مدیران کل محترم دفاتر بایستی در طول روز و ضمن هماهنگی با سایر دفاتر در میز خدمت حضور داشته باشند.

ضمنا هر یک از معاونین یا مدیران محترم که لازم است به صورت حضوری با استماع توضیحات ارباب رجوع نسبت به درخواست های آنها رسیدگی و اتخاذ تصمیم نمایند، با هماهنگی فوری با گارد و انتظامات نسبت به این مورد اقدام نمایند. مسئولین دفاتر یاد شده فوق نیز موظف اند در صورت تماس تلفنی هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی و درخواست های وقت ملاقات حضوری، مراتب را فورا به اطلاع مدیر کل یا معاونین زیربط برسانند و در صورت تشخیص ایشان ، اجازه ورود به دفتر مزبور داده شود.

همچنین با توجه به اینکه اجرای قراردادهای صادره توسط مراجع رسیدگی به اختلافات گمرکی مستلزم ارائه توضیحات از سوی صاحب کالا می باشد ، اجازه مراجعه صاحبان کالا برای پیگیری اجرای قرار صادره از سیو کمیسیون ها داده شود.

مقتضی است از تاریخ ابلاغ این دستور العمل ، به قید فوریت برنامه ریزی لازم صورت پذیرفته و لیست معاونین ومدیران مقرر جهت استقرار در میز خدمت به صورت هفتگی به اینجانب ابلاغ گردد تا با حضور و رسیدگی به مشکلات مبتلا به مراجعین خللی در روند خدمت رسانی مطلوب به وجود نیاید.

مهرداد جمال ارونقی / معاون امور گمرکی

حضور مدیران کل و معاونین دفاتر حوزه معاونت امور گمرکی در میز خدمت

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *