مقالات گمرکی

ترخیص پارچه

شرکت بازرگانی بین المللی آوند حیات فعال در زمینه واردات و ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی می باشد. این شرکت دارای بیش از 13 سال سابقه در زمینه فعالیت در گمرکات کشور و سازمان های دولتی است. و نیز با تیمی حرفه ای و متشکل از درجه یک ترین کارشناسان توانسته در این زمینه جزو بهترین ها باشد.

فهرست مطالب:

 

ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی

ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی

عواملی نظیر نسبت پایین تولید به تقاضا، دستگاه های نساجی قدیمی و نیز افزایش قیمت تولید پارچه در ایران به دلیل تحریم ها زمینه ساز واردات پارچه به کشور و نیز ترخیص پارچه شده اند. البته ترخیص از گمرکات تخصصی نیازمند رعایت قوانینی خواهد بود. و لذا نیاز است که این کار توسط یک شرکت حرفه ای و باتجربه انجام شود تا از جریمه ها به دور باشید.

در ادامه بیشتر در مورد ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی و به ویژه از گمرک بوشهر و گمرک خرمشهر که دو گمرک مهم در این زمینه محسوب می شوند آشنا خواهیم شد:

 

قوانین واردات و ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی

تابعیت از قوانین جمهوری اسلامی ایران را می توان از مهم ترین موارد در زمینه واردات و ترخیص پارچه به شمار آورد. براساس قوانین واردات، شخصی که وارد کننده پارچه است ابتدا باید پیش از آن که اقدام به خرید کند نمونه ای از پارچه را به گمرک ارسال کند تا میزان تعرفه گمرکی مشخص شود.

در گمرک نیز بعد از آن که پارچه در آزمایشگاه گمرک بررسی شد میزان تعرفه گمرکی معین می شود. در صورت عدم پیروی شخص وارد کننده از این قوانین، در گمرک ضمن آن که ملزم به پرداخت حقوق گمرکی و تعرفه وارداتی خواهد شد باید بسته به صلاحدید معاون امور گمرکی با توجه به میزان تخلف، 10 تا 100 درصد جریمه نظامی نیز پرداخت نماید.

به منظور تعیین ارزش یک پارچه نیز معیارهای مختلفی در نظر گرفته می شود که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. گرماژ پارچه
 2. جنس پارچه
 3. عرض پارچه
 4. نوع دوخت

لازم به ذکر است که به طور معمول بیشتر پارچه ها به ازای 32 درصد ارزش خود پارچه مشمول حقوق گمرکی خواهند شد. علاوه بر آن براساس قوانین تجارت پارچه، 9 درصد مالیات و ارزش افزوده نیز برای ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی در نظر گرفته می شود.

 

واردات پارچه به داخل کشور

پیش از این نیز گفتیم که مواردی چون فرسودگی دستگاه های نساجی باعث شده که تولید پارچه در کشور با مشکلاتی همراه باشد. این موضوع باعث می شود که تاجران بسیاری به واردات پارچه های مختلفی روی بیاورند. به نوعی واردات پارچه در کشوری مثل ایران که داوطلب انواع پارچه به ویژه پارچه های مشکی بسیار زیاد است از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

به طور معمول به منظور تأمین پارچه مورد نیاز کشور از کشورهایی نظیر ترکیه، پاکستان، آلمان، ایتالیا، چین، تایوان و… به ایران پارچه وارد می شود. و در این بین بیشتر از طریق مرزهایی دریایی این واردات انجام می شود.

مهم ترین گمرکات تخصصی به منظور واردات و ترخیص پارچه

مهم ترین گمرکات تخصصی به منظور واردات و ترخیص پارچه

به طور کلی گمرک های مختلفی در کشور وجود دارند که از مهم ترین آن ها به ویژه در خصوص ترخیص پارچه می توان به گمرک بوشهر و گمرک خرمشهر اشاره نمود. در ادامه بیشتر با این دو گمرک آشنا خواهیم شد:

 

1. ترخیص از گمرک بوشهر

یکی از بهترین و بزرگ ترین گمرک های فعال در کشور، گمرک بوشهر است. استان بوشهر به واسطه شرایط منطقه ای و نیز مجاورت با کشورهایی نظیر عربستان، قطر، بحرین و عمان یک گزینه ایده آل به منظور واردات پارچه به شمار می رود.

این گمرک همچنین دارای مزایای دیگری است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

7 مزیت ترخیص از گمرک بوشهر

 1. برخورداری از ترانزیت با سرعت بالا
 2. ارائه تخفیفات ویژه گمرکی 20 درصدی
 3. در نظرگیری هزینه دپوی مناسب در این گمرک
 4. تخلیه بار تنها در 24 ساعت
 5. امکان ترخیص پارچه از گمرک بوشهر با کمترین تشریفات گمرکی
 6. مناسب ترین هزینه انبارداری
 7. دارای انباری سرپوشیده به متراژ 37 هزار متر

 

2. ترخیص از گمرک خرمشهر

یکی دیگر از بزرگ ترین گمرک ها در زمینه ترخیص کالا به ویژه ترخیص پارچه را می توان گمرک خرمشهر دانست. این گمرک دومین گمرک کانتینتری کشور محسوب می شود. گمرک خرمشهر نیز به واسطه موقعیت جغرافیایی ایده آلی که داشته بخش قابل توجهی از واردات خصوصی کشور را به خود اختصاص داده است.

در ادامه کمی بیشتر با مزایای ترخیص از گمرک خرمشهر آشنا خواهیم شد:

5 مزیت ترخیص از گمرک خرمشهر

 1. بهره مندی از تخفیف 25 درصدی سود بازرگانی
 2. دارای ترانزیت زمینی و دریایی
 3. برخورداری از تجهیزاتی تخصصی و حرفه ای به منظور تخلیه و بارگیری کانتینر در زمینه ترخیص پارچه از گمرک خرمشهر
 4. نزدیکی به کشورهای کویت، عراق و آسیایی مرکزی
 5. دارای بزرگترین پایانه های مسافری_دریایی

 

شرکت بازرگانی بین المللی آوند حیات

شرکت بازرگانی بین المللی آوند حیات به واسطه بهره مندی از متخصص ترین و مجرب ترین تیم و نیز با تجربه ای طولانی که در زمینه ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی داشته بهترین مشاور و راهنما برای عزیزانی به شمار می رود که قصد واردات پارچه را به کشور دارند.

در واقع شما می توانید به کمک تیم آوند حیات کلیه امور ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی از جمله گمرک های بزرگی نظیر گمرک بوشهر و نیز گمرک خرمشهر را به راحتی پشت سر بگذارید. تیم تخصصی آوند حیات شما را از تمامی تشریفات گمرکی عبور خواهد داد.

برای همین می توان گفت بهترین گزینه برای ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی در سریع ترین زمان ممکن و با مناسب ترین قیمت است. از خدمات شرکت آوند حیات در خصوص ترخیص پارچه از گمرکات تخصصی می توان موارد زیر را یادآور شد:

 

خدمات شرکت بازرگانی بین المللی آوند حیات

 1. ارائه مشاوره بازرگانی و محاسبه قیمت نهایی کالا
 2. مشاوره در خصوص تعیین تعرفه و ارزش گمرکی و ضوابط قانونی
 3. دارای ترانزیت داخلی و خارجی و نیز حمل و نقل کالای صادراتی و مرجوعی
 4. حمل و نقل بین المللی و سرویس درب به درب
 5. آماده اخذ مجوزهای قانونی و انجام ثبت سفارش کالا
 6. انجام کلیه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک های مختلف به صورت واردات موقت و واردات دائم
 7. امکان اخذ تسهیلات و معافیت های گمرکی برای تولیدکنندگان
 8. ارائه مشاوره در زمینه گشایش اعتبار و حواله های ارزی
 9. امکان اخذ گواهی بازرسی و استاندارد
 10. پذیرش مسئولیت شرکت در کمسیون های حل اختلاف گمرکی و نیز دفاع از پرونده های اختلافی

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *