مقالات گمرکی

ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرک بوشهر

لنت ترمز یکی از بخش های مهم خودرو می باشد که امنیت را تامین میکند و واردات این قطعه بیشتر از طریق گمرک یوشهر به دلیل گستردگی آن صورت میگیرد. در ادامه بیشتر به توصیح این کالا و روند واردات آن می پردازیم.

 

ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرک بوشهر

ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرک بوشهر

لنت ترمز این روزها در زمینه صنعت خودروسازی و نیز تعمیرات بسیار حائز اهمیت است. این موضوع سبب اهمیت دو چندان ترخیص لنت ترمز از گمرکات کشور شده است. در این مطلب به طور کامل به توضیح در رابطه با ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرکات جنوب نظیر گمرک بوشهر خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید:

لنت ترمز چیست؟

پیش از هر چیزی بد نیست ابتدا کمی در مورد خود لنت ترمز صحبت کنیم. لنت ترمز را می توان یکی از مهم ترین بخش های موتور یک وسایل نقلیه به شمار آورد که امنیت را با خود به همراه داشته و به واسطه آن سرعت موتور را می توان کاهش داد. این قطعه از اجزای مهم سیستم ترمز به شمار آمده و در تماس با دیسک است.
لنت ترمز برای آن که وسیله نقلیه را از حرکت بازدارد شتابی منفی و چیزی حدود 10 برابر قدرت وسیله نقلیه به آن وارد می کند. برای همین نقش لنت ترمز را میتوان در کلیه وسایل نقلیه بسیار مهم و حیاتی دانست. نیاز است که این قطعه همواره از کیفیتی فوق العاده برخوردار باشد که بتواند از عهده چنین وظیفه مهمی به خوبی برآید. این موضوع سبب شده سالانه لنت ترمزهای بسیاری روانه کشور شوند.

نگاهی بر واردات لنت ترمز

به طور معمول سالانه حجم قابل توجهی از لنت ترمز از کشورهایی مثل ژاپن، چین، کره، فرانسه، آلمان و… به کشور وارد می شود. واردات لنت ترمز نیازمند در اختیار داشتن مجوزهای مورد نیاز می باشد. به طور کلی به منظور واردات قانونی محصولات، باید از سازمان ها و ارگان های مربوطه، اقدام به اخذ مجوز شود.
در این زمینه واردکنندگان باید به خوبی به بخش نامه هایی که در این زمینه صادر شده اند توجه داشته باشند. زیر پا گذاشتن هر یک از قوانین مربوطه میتواند در زمینه ترخیص لنت ترمز از گمرکات، مشکل ایجاد کند. واردات حرفه ای لنت ترمز میتواند یک تجارت پرسود برای واردکنندگان به شمار آید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص لنت ترمز

تعرفه گمرکی یکی از موارد مهمی است که تجار برای واردات و ترخیص لنت ترمز باید از آن اطلاع داشته باشند. تعرفه گمرکی لنت ترمز به شرح زیر است:

  • در صورتی که لنت ترمز بر روی کفشک سوار نشده و در واقع لنت تنها باشد دارای کد تعرفه گمرکی مشمول ردیف 6813 است.
  •  چنانچه جنس لنت ترمز از پنبه نسوز باشد کد تعرفه گمرکی آن مشمول 68132000 است.
  • کد تعرفه لنت ترمز در صورتی که از دیگر مواد معدنی تهیه شده باشد مشمول 68138100 است.

ثبت سفارش لنت ترمز

برای ثبت سفارش لنت ترمز در اولین قدم شما نیاز خواهید داشت که کد تعرفه یا اچ اس کد (HS code) را در اختیار داشته باشید. در بخش بالا کد تعرفه هر نوع لنت ترمز آورده شده است که با استفاده از آنها امکان ثبت سفارش برای شما فراهم خواهد بود.

نحوه محاسبه هزینه گمرکی ترخیص لنت ترمز

در رابطه با پرداخت های گمرکی، میتوان هزینه ها را به دو دسته تقسیم نمود:

  1. پرداخت های مرتبط با حقوق ورودی و مالیات ارزش افزوده؛ حقوق ورودی در واقع از ضرب حقوق ورودی در ارزش سیف که همان قیمت کالا، کرایه و بیمه است به دست می آید. برای به دست آوردن میزان مالیات ارزش افزوده نیز کافی است حاصل جمع ارزش کالا با حقوق ورودی، در عدد 9 ضرب شود و عدد به دست آمده مالیات ارزش افزوده خواهد بود.
  2.  هزینه های متفرفه از جمله استاندارد، باربری، تخلیه و انبارداری؛ محاسبه و وصول این هزینه ها از سوی سازمان های مرتبط انجام می شود. علاوه بر آن، برای مشمولین گروه 10، سود بازرگانی، 2 برابری در نظر گرفته خواهد شد.

ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرک بوشهر

همه تاجران ایرانی به خوبی از اهمیت گمرک بوشهر آگاه هستند. این گمرک بزرگ به واسطه مزایا و ویژگی هایی که داشته یکی از گمرکات محبوب و پرطرفدار کشور می باشد. هر ساله محصولات بسیار متنوعی از این گمرک به کشور وارد می شود که یکی از آن ها لنت ترمز است. شما می توانید به کمک شرکت بازرگانی و گمرکی آوند حیات در مدت زمانی کوتاه، از عهده ترخیص لنت ترمز های وارداتی برآیید.
این شرکت با 15 سال تجربه و تخصص در کنار شماست تا حرفه ای ترین خدمات را در زمینه ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرکات جنوبی نظیر گمرک بوشهر دریافت کنید. در تیم آوند حیات کاربلدترین کارشناسانان و باتجربه ترین ترخیص کاران حضور داشته و از این رو شما می توانید با خیالی آسوده و با تکیه بر دانش تجاری این تیم، تجارتی پرسود را تجربه کنید. در ادامه بیشتر با خدمات تیم آوند حیات در زمینه ترخیص تخصصی لنت ترمز از گمرک بوشهر آشنا خواهیم شد:

خدمات تیم آوند حیات در زمینه ترخیص لنت ترمز از گمرک بوشهر

شما عزیزان می توانید در زمینه انجام کلیه امور زیر که می توانند برای شما بسیار زمانبر باشند روی تیم آوند حیات حساب باز کنید:
1. پرداخت هزینه انبارداری
2. امور مربوط به حمل و نقل
3. تخلیه
4. تایید استاندارد
5. آزمایش
6. محاسبه و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده
تیم آوند حیات در سریع ترین زمان ممکن تمامی پرداختی های بالا را انجام خواهد داد و شرایط ترخیص کالا وارداتی را فراهم میکند.

ترخیص انواع لنت ترمزها توسط تیم آوند حیات

شما عزیزان می توانید در زمینه ترخیص هر یک از لنت ترمزهای زیر روی ترخیص کاران کاربلد آوند حیات حسابی ویژه باز کنید:
1. ترخیص لنت بدون آزبست ارگانیک
2. ترخیص لنت سرامیکی
3. ترخیص لنت نیمه متالیک
4. ترخیص لنت کم متالیک
5. ترخیص لنت زینتری
6. ترخیص لنت کفشکی
7. ترخیص لنت دیسکی
8. ترخیص لنت فلزی
9. ترخیص آستر لنت
10. ترخیص کاسه و دیسک ترمز
11. ترخیص لنت های ترمز سوار شده
12. ترخیص کفشک لنت ترمز

 

حرف آخر

پروسه ترخیص لنت ترمز از گمرکات میتواند بسیار پیچیده و دشوار باشد. هر یک از مراحل در صورت عدم آشنایی کامل به روال کار، میتواند زمان زیادی را از شما طلب کند. این در حالی است که سپردن این کارها به یک تیم کاربلد میتواند شما را بسیار جلو انداخته و راه را برای شما به عنوان یک تاجر موفق باز کند.
تیم آوند حیات تا به امروز این افتخار را داشته که توانسته در زمینه ترخیص انواع کالاها از جمله لنت ترمز در کنار بسیاری از تارجران ایران باشد. شما نیز میتوانید از تجربه این تیم در راه تجارت بهره مند گردید. کافی است با این شرکت تماس گرفته و از بهترین کارشناسان راه تجارت، مشاوره بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *