مقالات گمرکی

ترخیص الکتروموتور از گمرک بوشهر

الکتروموتور

 

ترخیص الکتروموتور از گمرک بوشهر

ترخیص الکتروموتور از گمرک بوشهر

الکتروموتورها را می­توان یکی از کاربردی­ ترین دستگاه­ ها به شمار آورد که در واقع به منظور تبدیل انرژی الکتریکی به حرکت مکانیکی در ماشین ­آلات مختلف به کار برده می­شود. به طور معمول آن دسته از الکتروموتورها یا الکتروموتورهای گیربکس که درون کشور به تولید نمی­رسند از طریق واردات تأمین شده و به این شکل نیاز کشور رفع می­گردد. پروسه واردات و ترخیص الکتروموتور – الکتروموتور گیربکس از گمرکات نیز دارای مراحل خاص خود می­باشد.

در این مطلب بیشتر در مورد ترخیص این کالای کاربردی صبحت می­کنیم:

 

الکتروموتور

الکتروموتور یا موتور الکتریکی وسیله های جهت تبدیل الکتریسیته به انرژی مکانیکی در برابر ژنراتور الکتریکی است. عملکرد این وسیله برمبنای اصول الکترومغناطیس است که بیانگر اعمال نیرو بر اثر وجود جریان الکتریکی در یک میدان مغناطیسی می­باشد. این نیرو روی حلقه سیم درون میدان مغناطیسی باعث ایجاد گشتاور شده و در نتیجه موتور به چرخش در خواهد آمد.

الکتروموتورها به منظور برخورداری از توانایی لازم جهت چرخش مداوم، از بخش­های مختلفی تشکیل شده است. از الکتروموتور در مواردی بسیاری استفاده می شود که در ادامه به برخی از آن­ها اشاره کرده­ایم:

  1. در فنها
  2. در ابزارهای برقی
  3. در وسایل برقی
  4. در وسایل نقلیه الکتریکی
  5. در خودروهای هیبریدی
  6. و…

الکتروموتور­ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از کاربردی­ترین آن­ها الکتروموتور گیربکس است. این قطعه در واقع از ترکیب الکتروموتور و گیربکس تشکیل می­شود. الکتروموتور گیربکس یکی از پراستفاده­ترین قطعات در زمینه صنعت خودروسازی می­باشد. برای همین این روزها واردات الکتروموتور- الکتروموتور گیربکس نیز جزو موارد وارداتی پرطرفدار به شمار می­آید. و ترخیص الکتروموتور گیربکس نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می­باشد.

 

قیمت الکتروموتور-الکتروموتور گیربکس

طبیعی است که در زمینه واردات و ترخیص الکتروموتور- الکتروموتور گیربکس یکی از مهم­ترین پارامترها قیمت این محصول باشد. به طور کلی هزینه خرید این کالا به پارامترهای مختلفی وابسته است و از این رو این شما هستید که با معیارهای مورد نظر خود قیمت حدودی این محصول را تعیین خواهید نمود.

یکی از مواردی که قیمت این محصول را تحت تأثیر قرار خواهد داد برند آن می­باشد. بی شک هر چه محصول از برند معتبرتری باشد و در ساخت آن از قطعات باکیفیت استفاده شده باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.

در زمینه خرید و واردات محصولاتی چون الکتروموتور به هیچ عنوان محصولات تولیدی از سوی برندهای نامعتبر توصیه نمی­شود. از دیگر عوامل موثر بر قیمت یک الکتروموتور می­توان نوع و دیگر مشخصات آن را نام برد. از این رو شما باید با توجه به بودجه خود تعیین کنید که قصد واردات چه نوع الکتروموتوری را دارید.

 

واردات الکتروموتور_الکتروموتور گیربکس

واردات الکتروموتور نیز مانند واردات هر کالای دیگری مراحل متعددی دارد و طبیعتاً باید برای موفقیت در این زمینه، شناخت و دانش کافی داشت. در وهله اول باید واردکننده بداند که در بازارهای مختلف کدام محصول مناسب­تر است. در این زمینه قیمت و کیفیت دو فاکتور مهم هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

بعد از تعیین منبع مناسب برای واردات، این بار باید جهت واردات الکتروموتور، مذاکراتی صورت بگیرد. در مرحله مذاکره، باید به تمامی موارد نظیر جنس محصول، کاربردها، قیمت، نحوه پرداخت و باربری پرداخته شود و همه چیز به صورت دقیق و واضح مشخص شوند. برای امکان پیگیری تمامی این موارد، نیاز است که تمامی آن­ها، مکتوب گردند.

در مراحل بعدی نیز باربری و ارسال محصولات به مقصد انجام خواهد شد. هزینه باربری نیز از جمله مواردی است که باید توسط دو طرف مورد توافق قرار گیرد.

در نهایت کالاهای خریداری شده به مرز کشور وارد شده و این بار نوبت به پروسه ترخیص الکتروموتور­­- الکتروموتور گیربکس از گمرکات جنوب از جمله گمرک بوشهر می رسد و باید مراحل گمرکی طی شود.

 

مهم­ترین کشورهای صادرکننده الکتروموتور

این روزها کشورهای مختلفی در زمینه تولید الکتروموتورهای مختلف مشغول به فعالیت هستند. یکی از بزرگترین صادرکنندگان این محصول، کشور چین است که در حال حاضر به روزترین الکتروموتورها با مطابق با استانداردهای روز دنیا می­سازد.

البته دیگر کشورها نظیر آلمان، آمریکا، کره، ژاپن و… نیز از تولیدکنندگان مطرح این محصول به شمار می­آیند. از این رو به طور معمول تمرکز واردکنندگان ایرانی در زمینه واردات الکتروموتور روی این کشورهاست.

 

ترخیص الکتروموتور از گمرکات جنوب

با ورود محصول به گمرکات کشور، نیاز است که با در دست داشتن مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا خود اقدام نمود. ترخیص الکتروموتور نیز همچون دیگر کالاهای وارداتی مراحل مختلفی را طلب می­کند و برای ترخیص سریع این کالا باید به خوبی با تمامی قوانین، مدارک و نیز روال کار ترخیص آشنایی داشت.

این روزها واردات و ترخیص الکتروموتور از کشورهایی نظیر چین، ایتالیا و… نیازمند اخذ مجوز از سوی سازمان صنعت و معدن است. برای ترخیص این کالاها همچنین باید مدارک دیگری نظیر کارت بازرگانی و اظهارنامه در اختیار داشت.

شما برای ترخیص الکتروموتور همچنین باید از کد تعرفه این کالا نیز اطلاع داشته باشید. هر کالا دارای کد تعرفه گمرکی خاص خود است و کد تعرفه گمرکی الکتروموتور در ردیف تعرفه 8501 قرار دارد. البته مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ترخیص این کالا به این موارد محدود نمی­شود و شما باید مدارک دیگری را نیز جهت ترخیص این کالای پرکاربرد در کشور، در اختیار داشته باشید.

از این رو می­توان گفت یکی از بهترین راه­ها جهت ترخیص هر چه آسان­تر این کالا از گمرکات مختلف نظیر گمرک بوشهر، کمک گرفتن از یک فرد آشنا به امور ترخیص یا همان ترخیص­کار باتجربه است. یک فرد ترخیص­کار به واسطه تجربه و تخصصی که داشته در سریع­ترین زمان ممکن کالای شما را از مرز عبور داده و شرایط ترخیص­ آن را فراهم خواهد نمود.

بهترین ترخیص ­کننده الکتروموتور-الکتروموتور گیربکس از گمرک بوشهر

یکی از بهترین و باتجربه­ترین شرکت­های بازرگانی بین المللی در زمینه ترخیص کالاهای مختلف از جمله الکتروموتور، شرکت بازرگانی آوند حیات است. این شرکت سابقه­ای درخشان در زمینه ترخیص انواع کالای مجاز را داشته و دارای مجرب­ترین ترخیص­کاران است. شما می­توانید با سپردن صفر تا صد واردات و ترخیص این محصول به ترخیص­کاران آوند حیات، سریع­ترین و مطمئن­ترین تجارت را داشته باشید.

حتی اگر دوست داشته خود تمامی امور را به دست بگیرید باز هم می­توانید صرفاً از مشورت کارشناسان خبره تیم آوند حیات بهره مند شوید و با بهترین روش­ها موفق به ترخیص سریع کالاهای خود از گمرکات گردید.

تیم آوند حیات در کنار شماست تا امن­ترین تجارت را تجربه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *