اخبار

بخشنامه: ۱۴۰۰/۵۵۵۱۳۸

شماره بخشنامه: ۱۴۰۰/۵۵۵۱۳۸
تاریخ بخشنامه: ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
خطاب به کلیه گمرکات اجرایی

با سلام و احترام
پیرو بخشنامه صادره این دفتر به شماره ٢٩٢٠٣٠/١٤٠٠ مورخ ٥/٣/١٤٠٠ و با توجه به نامه سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شماره ٢٤٢٩٠/١٠٠ مورخ ٢٠/٤/١٤٠٠ منضم به صورتجلسه کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه وتجهیزات دارای سیم کارت و به جهت تاکیدات قانونی جزء یک بند ( چ ) تبصره هشت قانون بودجه سال١٤٠٠ در رابطه با احکام والزامات قانون بودجه کشور،و نامه شماره ٢٠٠٦١١/٠٠/ص مورخ ٢٠/٢/١٤٠٠ ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، و نظر به مفاد بخشنامه صادره درسال گذشته درخصوص اجرای طرح رجستری گوشی همراه مسافرین(طرح اول رجستری)، و ضرورت اجرای طرح رجستری موبایل واره ها اعم از ساعت هوشمند ، تبلت (دارای سیم کارت) همراه مسافرین ورودی به کشور (طرح دوم رجستری) ، خواهشمند است دستور فرمایید همانند رویه رجستری گوشی های مسافری و با اخذ مشخصات موبایل واره های (ساعت هوشمند،تبلت و …) مورد نظر و اطلاعات مسافر مربوطه از طریق
بارکد خوان موجود در سالن های مسافری و طبق زمانبندی بشرح ذیل اقدام لازم صورت گیرد. تا ظرف مدت یک ماه از تاریخ ورود به کشور، نسبت به انجام فرآیند رجستری و پرداخت حقوق ورودی در سامانه EPL اقدام لازم معمول نمایند.
١-بسته های پستی حاوی اقلام موبایل واره ها نیز همانند رویه مسافری، مشمول مقررات مورد نظر وفق مفاد تصمیمات یکصدو چهل و یکمین جلسه تنظیم بازار کشور می باشند. لذا با رعایت مفاد مندرج در ماده ١٣٨ آ.ا.ق.ا.گ امکان ورود یک دستگاه گوشی تلفن همراه،تبلت و ساعت هوشمند بصورت توامان و یا جداگانه در طول سال میسرمی باشد.
٢ -انجام فرآیند رجستری ساعت هوشمند همراه وارده از طریق بسته های پستی و مسافرین ورودی از تاریخ ١٢/٤/١٤٠٠ در گمرکات مسافری و امانات پستی الزامی شده است.
٣ -اتباع مسافر ورودی به کشور می بایست پس از ثبت اطلاعات خود و موبایل واره های همراه در بدو ورود و در سالن مسافری اقدام،ویکماه بعد به نزدیکترین گمرک مسافری محل سکونت خود مراجعه و حضوری نسبت به انجام فرایند رجستری موبایل واره همراه خود اقدام نمایند.
٤ -اجرای ثبت اطلاعات و مشخصات تبلت همراه مسافرین و بسته های پستی ورودی به کشور برای تبلت برند لنوو از تاریخ ٢/٥/١٤٠٠ و برای سایربرندها تبلت از تاریخ ٩/٥/١٤٠٠ می باشد. مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه برعهده مدیران محترم گمرکات اجرایی ومسئولیت نظارت بر آن بر عهده ناظرین محترم حوزه های نظارت میباشد.
علی وکیلی / مدیر کل دفتر واردات

 

رجستری انواع موبایل واره اعم از ساعت هوشمند ، تبلت دارای سیم کارت همراه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *